POBYT V DOMOVĚ

Kapacita domova je 46 osob. Klienti mají možnost ubytování  v jednolůžkových a ve dvoulůžkových pokojích dle svého přání a možností zařízení. Také si mohou svůj pokoj vybavit drobnými osobními doplňky a nábytkem, pokud tím neomezí své spolubydlící. Dle požadavků klientů a po vzájemné dohodě je možné mít na pokoji vlastní televizi, rádio, varnou konvici, ledničku a další spotřebiče s tím, že obyvatelé hradí spotřebovanou elektrickou energii.

                                   

Klienti mají také možnost bydlet se svým partnerem  a to nejen na chráněném bydlení. Mimo svých pokojů mohou klienti využívat v domově společně s ostatními klienty další prostory a to jídelnu, společenskou místnost, chodby, výtah, sociální zařízení, zahradu a pracovny.

                 

Společné prostory a zahrada slouží všem obyvatelům domova. Klienti mají možnost podílet se na úpravě a vzhledu okolí dle svých představ a měli by dbát o udržení čistoty a pořádku v těchto prostorách. Zařízení je umístěno v oploceném areálu, jehož součástí je 8 chatek (4 jsou využívány obyvateli na uskladnění kol, vozíků, zahradního náčiní apod.) Zbývající 4 chatky jsou obytné, mají 4 lůžka a jsou využívány v letních měsících buď přímo našimi klienty, nebo návštěvníky z jiného zařízení apod.

                

Obyvatelé mají možnost využívat venkovní bazén s filtrací, asfaltové plochy – hřiště a travní porost, na společné zahradě domova. Jsou pro ně připravené bohaté výlety, kulturní akce jak v domově tak i mimo něj a samozřejmě také ozdravné pobyty.

 

VOLNOČASOVÉ AKTIVITY

Nejvíce zájmu a uplatnění nacházejí naši klienti ve výtvarné a rukodělné činnosti, sportovní a tělesné aktivitě a získávání každodenních návyků a dovedností.

                

Vybavené pracovny pro zájmovou a výchovnou činnost pomáhají vytvářet kvalitní zázemí, v němž každý klient najde uplatnění.

 

                

Rukodělná dílna, truhlářská dílna - je samostatnou částí areálu zařízení, prostředí je přizpůsobeno zájmům klientů. Je zde možno provozovat rukodělné činnosti, práce se dřevem a s hedvábím. Tyto prostory je možné využít v letních měsících i k odpočinku.

Výtvarný kroužek, dramatický kroužek, práce v keramické dílně.

Zájmové kroužky - turistika, taneční kroužek, rehabilitační plavání, léčivá tělesná výchova, kroužek vaření a manikúry.

                

Relaxace - prostřednictvím hudby a aromatických lamp

Terapie pomocí zvířat -  možnost chovat si drobná domácí zvířata ( ptactvo, křečky, rybičky, kočky, psy)

Ovce Cecilka                          Kozy Eliška a Róza                         Morče Elvis

         

 

STRAVOVÁNÍ

Domov poskytuje celodenní stravu v rozsahu 3 hlavních chodů včetně dvou svačin odpovídajícím zásadám racionální výživy a potřebám dietního stravování, je dodržována zásada pestrosti a rozmanitosti stravy. Dodatky jsou vydávány při snídani a večeři.  Jídelní lístek je zveřejněn vždy s týdenním předstihem, tak aby si mohli klienti včas vybrat, jelikož hlavní chod – oběd má 3krát týdně dvě varianty.

Dopolední svačina se podává společně se snídaní. Jídlo je podáváno pravidelně, k dispozici je chladnička a mikrovlnná trouba v kuchyni domova.